Pewne zwycięstwo piłkarzy sztumskiej Olimpii

PP
Drużyna Olimpii Sztum odniosła wyraźne zwycięstwo nad Wisłą Długie Pole w meczu o mistrzostwo V ligi piłki nożnej. Wynik spotkania - 3:0 (2:0).

Sztumianie objęli prowadzenie już w 11. minucie spotkania po strzale Daniela Jasińskiego. Na 2:0 podwyższył Patryk Kotowski w 35. minucie gry. Wynik ustalił Jacek Roszkowski na 8 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu II połowy.

Olimpia zagrała zestawieniu: Tyl – D. Pluta, Korda, Roszkowski (od 83 min. Marszałkowski), Wasilewski, Pietrzyk (od 67 min. Sawiński), Jasiński, Kotowski (od 53 min. Łaskarzewski), Pliszka, M. Pluta, Wilmański (od 83 min. Głowacki).

W spotkaniu tym sztumianie ponieśli mimo wszystko pewne straty – dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną, ujrzał Sławomir Korda i w będzie musiał pauzować w następnym spotkaniu V ligi z Wdą Lipusz. Na pewno nie zobaczymy w tym meczu Wojciecha Pliszki, który został ukarany przez arbitra żółtą kartką, dla tego zawodnika już czwartą w tej rundzie. Na uwagę zwraca doskonała forma strzelecka Patryka Kotowskiego, który z dorobkiem 8 bramek jest najskuteczniejszym strzelcem Olimpii.