Powiśle Dzierzgoń wygrywa w Bytowie

PP
Archiwum
Piłkarze Powiśla Dzierzgoń przynajmniej częściowo zatarli kiepskie wrażenie z przegranego meczu z Chojniczanką II na własnym boisku. W meczu o mistrzostwo IV ligi pokonali w Bytowie miejscową Bytovię II 2:0.

Jak informuje trener Powiśla Sławomir Erber, gra jego drużyny wyglądała zupełnie inaczej, niż w meczu z Chojniczanką. Powiśle od pierwszych minut spotkania narzuciło swoje warunki gry na sztucznym boisku w Bytowie. Warto podkreślić, że w składzie Bytovii II znalazło się czterech zawodników z pierwszego składu tej drużyny.

Pierwszą bramkę strzelił Jakub Gronowski w 20. minucie gry, choć już wcześniej dzierzgonianie mieli dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. W II połowie meczu gra się wyrównała, szanse na zdobycie bramki mieli też gospodarze, jednak dobrze interweniował w bramce Powiśla Tadeusz Świderski. W 86. minucie spotkania drugą bramkę dla Powiśla zdobył Daniel Mioduński.

Powiśle zagrało w Bytowie w zestawieniu: Świderski - M. Hadrysiak, Zieliński, Augustynowicz, Gajewski, Mioduński, Cierlicki (80, Podbereźny), Chyła, Czahuk (88, Kacprowicz), Gronowski, Ruciński (70, Berk).