Powiśle II Dzierzgoń - od 4:0 do 4:4!

PP
Pierwszy mecz Powiśla II Dzierzgoń w rozgrywkach V ligi można ocenić jako bardzo dziwne spotkanie. Jedna z drużyn prowadziła 4:0, by z trudem zremisować 4:4.

Ten nieco hokejowy rezultat padł w meczu Powiśla II Dzierzgoń z Pogonią Prabuty. Na boisku w Prabutach początkowo dominowali goście, którzy strzelali bramki w 20 (Łukasz Kasprzak), 35 (Komorowski) i 45 (Osowski) minucie. Kiedy w 55 min. Przemysław Lisiewicz podwyższył wynik na 4:0, chyba nikt nie przewidywał, że Powiśle może to spotkanie zremisować.

– Ba, cieszę się, że nie przegraliśmy – przyznaje Sławomir Erber, trener Powiśla II. – Już od 60. minuty widziałem, że będzie źle, po prostu moim piłkarzom "odcięło prąd". A i tak obie drużyny miały jeszcze sytuacje bramkowe.

Powiśle jest beniaminkiem V ligi, skład jest nieliczny, przed sezonem nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych treningów. Jak widać, możliwości zawodników są duże, lecz kiedy brakuje kondycji, najlepsza technika nie pomoże. Dodać warto, że na mecz do Prabut Powiśle pojechało w dwunastu graczy, nawet bez rezerwowego bramkarza.

W kolejnym spotkaniu V ligi Powiśle podejmuje Orła Subkowy.