Powiśle wygrywa, Powiśle II niestety pokonane

Archiwum
Ze zmiennym szczęściem walczyli piłkarze Powiśla Dzierzgoń w meczach ligowych, rozgrywanych w trakcie bieżącego weekendu.

Powiśle Dzierzgoń zwyciężyło w meczu wyjazdowym Wierzycę Pelplin 1:0 po bramce Daniela Podbereżnego w 80. minucie gry. Jak informuje trener Powiśla Sławomir Erber, gospodarze mieli zdecydowaną przewagę i gdyby dzierzgonianie przegrali ten mecz różnicą kilku bramek, nie byłby zaskoczony. Jednak rewelacyjną formą błysnął bramkarz Powiśla Tadeusz Świderski, przy tym gracze Wierzycy niemiłosiernie pudłowali. Bramka dla Powiśla wpadła po dużym zamieszaniu w polu karnym Wierzycy. Mało tego, kilka minut później gracze Powiśla zmarnowali jeszcze jedną "setkę".

To już czwarte kolejne zwycięstwo Powiśla w wiosennej rundzie rozgrywek IV ligi. Drużyna zagrała w składzie: Świderski - M. Hadrysiak, Zieliński, Augustynowicz, Gajewski, Czahuk, Podbereżny (85, Żebrowski), Cierlicki, Chyła, Ruciński (70, Berk), Gronowski.

Drużyna Powiśla II Dzierzgoń, rozgrywająca swe mecze w Starym Mieście, uległa niestety w spotkaniu o mistrzostwo V ligi KP Starogard Gdański 1:6 (1:2). Bramkę dla gospodarzy zdobył Andrzej Marcińczyk w 26. minucie.

Powiśle II zagrało w składzie: Beger - K. Lisiewicz, K. Kasprzak (20, Jędrzejewski), Ł. Kasprzak, Marcińczyk, Patryk Lisiewicz, Kacprowicz, J. Bobko, Osowski, Przemysław Lisiewicz, Bielicki.

Pierwsza bramka dla gości padła już w 2. minucie gry po celnie egzekwowanym rzucie wolnym. Gospodarze wyrównali, jednak drużyna ze Starogardu osiągnęła sporą przewagę. Duże znaczenie dla wyniku miała ciężka kontuzja, odniesiona przez stopera Powiśla, Krzysztofa Kasprzaka. Pierwsze diagnozy mówią o zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, co oznaczałoby około 6 miesięcy przerwy w treningach i konieczność zabiegu operacyjnego.