Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rada Miejska w Sztumie przyjęła stanowisko w sprawie uchwały Rady Powiatu o Samorządowej Karcie Praw Rodzin

Piotr Piesik
Piotr Piesik
Archiwum
Rada Miejska Sztumu na dzisiejszej XVIII sesji przyjęła stanowisko w sprawie uchwały Rady Powiatu Sztumskiego dotyczącej przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Większością głosów radni stanowisko przyjęli.

Przyjęcie przez Radę Powiatu Sztumskiego uchwały w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin odbiło się szerokim echem w całym kraju, zostało dostrzeżone również poza granicami naszego kraju.

Co znalazło się w stanowisku Rady Miejskiej Sztumu? Przedstawił je przewodniczący rady Czesław Oleksiak. Rada wyraziła w nim stanowczy sprzeciw wobec podjęcia uchwały o Samorządowej Karcie Praw Rodzin. Dokument opracowany przez fundację Ordo Iuris i uchwalony przez rządzącą powiatem grupę radnych uznano za pierwszy krok do dzielenia mieszkańców powiatu sztumskiego. Uchwała podjęta jako pierwsza w województwie pomorskim odbiła się echem nie tylko w kraju, ale i w miastach partnerskich Sztumu. Mówi się, że Sztum wprowadził tę Kartę, tymczasem Rada Miejska nie chce mieć z tym nic wspólnego. Rada Miejska w Sztumie bronić będzie tak jak dotychczas praw wszystkich obywateli - tak streścić można stanowisko zaproponowane radnym.

W dyskusji nad projektem uchwały głos zabrało dwóch radnych.

Adam Poćwiardowski stwierdził, że jest przeciwny wywoływaniu wojny z powiatem i przyjęciu stanowiska. - Wiara chrześcijańska nie pozwala mi, żebym za tym zagłosował. Ja nikogo nie dzielę pod żadnym względem. Wszyscy są równi. Mam znajomych, którzy są gejami - powiedział radny. Dodał, że Kartę przyjął powiat, zaś stanowisko będzie wzbudzać wojnę, która absolutnie nikomu nie jest potrzebna. W Karcie nie ma słowa o LGBT.

Jarosław Kazimierowicz powiedział, że również jest chrześcijaninem, lecz stara się być otwarty na różne środowiska, które w naszym społeczeństwie funkcjonują. Wszyscy mają takie same prawa. Nie może zgodzić się z tym, co uchwalili radni powiatowi.

Adam Poćwiardowski poprosił też o informację, czy w gminie Sztum odnotowano przypadki oszkalowania, pobicia oraz innych negatywnych zachowań wobec osób o odmiennej orientacji.

W głosowaniu stanowisko Rady Miejskiej poparło 14 radnych, przeciwny był tylko - zgodnie z zapowiedzią - Adam Poćwiardowski.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto