Remis Olimpii na początek V ligi

opr. PP
W pierwszym spotkaniu rozgrywek V ligi piłki nożnej, Olimpia Sztum zremisowała w Ryjewie z tamtejszym Relaksem 3:3. Przez ponad kwadrans sztumianie grali bez swojego trenera, Arkadiusza Hadrysiaka, który wyleciał z boiska za czerwoną kartkę.

Do przerwy rezultat brzmiał 3:1 dla Olimpii. Bramki dla sztumian zdobyli Roszkowski i Wilmański, trzeci gol padł po samobójczym trafieniu obrońcy Relaksu w 44 minucie. Krótko po przerwie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, zaś w 74 min. wyrównali po rzucie karnym.

Jak podaje na stronie internetowej klubu Jakub Dobrowolski, Arkadiusz Hadrysiak tak gorąco protestował przeciwko podyktowaniu rzutu karnego dla Relaksu, że w odstępie kilkudziesięciu sekund zobaczył najpierw żółty kartonik, potem czerwoną kartkę.

Swoje pierwsze mecze o punkty w barwach sztumskiego klubu rozegrali Jakub Wasilewski, Marcin Sawiński oraz Mateusz Głowacki.

W następnej rundzie V ligi Olimpia podejmuje na stadionie przy ul. Reja drużynę Raduni Stężyca.