Rummikub: Dwóch sztumian znalazło się w finale Mistrzostw Polski! ZDJĘCIA

Witold Chrzanowski
W Sztumskim Centrum Kultury odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Rummikub pod patronatem burmistrza Leszka Tabora. Do rywalizacji stanęło 94 zawodników z 46 szkół z całego kraju.

Jak podaje strona rummikub.pl, mistrzostwa podzielone zostały na trzy rund po 4 gry, co sprawiło, że każdy z graczy rozegrał minimum 12 pojedynków. Po etapie eliminacji rozegrano półfinały, które wyłoniły czterech najlepszych graczy w tej kategorii. Była to praktycznie powtórka finału z 2020 roku, w którym wystąpiło 3 z 4 graczy.

W finale zagrali:

• Oliwier Demidiuk - Mistrz Polski Szkół z 2020
  • Bartek Klonowski - Mistrz Polski Szkół z 2021
  • Aleksander Jakuboszczak - III miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół w 2020
  • Oscar Cebula - 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół 2020/wicemistrz Polski z 2019

"Po bardzo zaciętym i emocjonujący finale, zwycięzcą został Oliwier Demidiuk uczeń Szkoły Podstawowej w Mikoszewie, który po raz drugi został Mistrzem Polski wśród uczniów" - informuje rummikub.pl. Drugi był Aleksander Jakuboszczak ze Szkoły Podstawowej Da Vinci w Poznaniu, trzeci - Bartek Klonowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sztumie, a czwarty Oscar Cebula z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.

Klasyfikacja

• Oliwier Demidiuk
  • Aleksander Jakuboszczak
  • Bartek Klonowski
  • Oscar Cebula

Podziękowania należą się grupie 38 wolontariuszy i ich nauczycielom, którzy pomagali w organizacji Mistrzostw Szkół. Było to: Szkoła Podstawowej Nr 1 w Sztumie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sztumie, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie oraz Zespół Szkół w Starym Targu.