Sukcesy mastersów sztumskiej Victorii

Archiwum klubu Victoria
Bardzo dobrze spisali się seniorzy sztumskiej Victorii na Mistrzostwach Świata Mastersów w Kajakarstwie, rozegranych w Trokach na LItwie. Sztumianie w barwach reprezentacji zdobyli dwa srebrne medale.

Stanisław Kuczyński wspólnie z Romanem Figielusem z Gwardii Opole popłynęli w c-2 na dystansie 2000 m. Mimo silnej konkurencji finiszowali na drugim miejscu. W sprinterskim wyścigu na 200 m uplasowali się na 4. pozycji. Obok zdjęcie tego duetu na podium.

Adam Figurski oraz Adam Dombrowski (obaj Victoria) wspólnie z Adamem Szymańskim i Jackiem Szumiło utworzyli osadę c-4 (na zdjęciu pierwszy z lewej Dombrowski, pierwszy z prawej Figurski). Oni także zdobyli srebrny medal i również w wyścigu na 2000 m.

W Trokach startowali kajakarze z trzydziestu państw. Gratulujemy medali!