Świetny start sztumskich lekkoatletów w Bremen

Grupa sztumskich biegaczy - i nie tylko, z zagranicznymi kolegami - w Niemczech
Grupa sztumskich biegaczy - i nie tylko, z zagranicznymi kolegami - w Niemczech Archiwum LKS Zantyr
Bardzo dobrze zaprezentowali się sztumscy lekkoatleci w zawodach biegowych w niemieckim Bremen. Klasyfikację kobiet na dystansie 10 km wygrała Sara Szymańska.

Sztumianie pojechali do Niemiec na zaproszenie działaczy sportowych z miasta partnerskiego Ritterhude. Na dystansie 10 km najlepiej spisała się Sara Szymańska wygrywając klasyfikację kobiet z wynikiem 39.28, co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki.

Rozegrano też półmaraton. Bardzo dobrze pobiegł Bartosz Mazerski, zajmując 3. miejsce z czasem 1.15,25. Miejsce ósme w gronie kobiet zajęła Magdalena Bucewka z czasem 1.39,36. Swoje kategorie wiekowe wygrali Bartosz Mazerski, Bogdan Cebula i Magdalena Bucewka.

Więcej wyników z zawodów lekkoatletycznych w najnowszym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń" - m.in. o udziale sztumian w I Biegu Traktora w Nowym Dworze Kwidzyńskim, gdzie trzeci był Krzysztof Garbowski