Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły w Sztumie: Informacje ze szkolnego radiowęzła

ALKA
Piotr Kanarek i spełnienie jego marzeń - szkolny radiowęzeł
Piotr Kanarek i spełnienie jego marzeń - szkolny radiowęzeł Aleksandra Kuźbida
We wrześniu, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kasprowicza w Sztumie zaczął działać szkolny radiowęzeł. To miła niespodzianka dla wszystkich tych, który po letnich wakacjach wrócili do swoich klas. Muzyka będzie umilać czas pomiędzy lekcjami, a nauczyciele i dyrektor będą mieli lepszy kontakt z uczniami.

Początek nowego roku szkolnego w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie był tym razem wyjątkowy. Uczniowie przyszli do świeżo wyremontowanej szkoły, która prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Jednak odnowiony budynek to nie wszystko.

Szkoła może również poszczycić się nowym radiowęzłem, który przez najbliższe miesiące będzie umilał szkolne życie uczniom oraz pracownikom placówki. Przed laty radiowęzeł pełnił ważną rolę w funkcjonowaniu szkoły. Pomysł jego reaktywacji podsunął Piotr Kanarek podczas wyborów do samorządu uczniowskiego.


 – Bardzo dobrze, że Piotr miał taki pomysł i mnie ciągle do tego namawiał - mówi Mariusz Krause, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. - Skoro chciał coś dla młodzieży zrobić, to trzeba mu było pomóc. Wiadomo, że uczeń sam nie jest w stanie wszystkiego zrealizować.


Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, pod koniec czerwca zgłosił się do szkoły specjalista zajmujący się budową radiowęzłów. Po krótkim targowaniu oraz pewnych ustaleniach podpisano umowę, a następnie przystąpiono do działania. Koszty zostały pokryte przez szkołę oraz Radę Rodziców. Wykorzystano częściowo starą sieć, założono nowe kolumny i wymieniono kable, które przeciągnięto do łącznika szkolnego oraz do wyjścia z budynku. Dzięki temu można jednocześnie odtwarzać muzykę w szkole i na zewnątrz. 


- Moją myślą jest wykorzystanie radiowęzła nie tylko do celów rozrywkowych - dodaje dyrektor Krause. - Jest to też ważna sprawa, jeśli chodzi o różne ogłoszenia. Być może powstaną jakieś audycje, jednak to wszystko zależy od uczniów. Mam nadzieję, że radiowęzeł będzie zalążkiem czegoś większego. Taka inwestycja przynosi same korzyści i sprawia, że uczniowie przyjemniej spędzają czas w szkole.


Opiekę nad radiowęzłem sprawuje Piotr Kanarek przewodniczący samorządu szkoły , natomiast za dobór muzyki odpowiada Dawid Szulim, uczeń trzeciej klasy. 


– Cieszy mnie to, że dyrekcja jest przychylna na inicjatywy uczniów – mówi Piotr Kanarek. - W czasie przerw planujemy z Dawidem puszczać różne typy muzyki, aby zadowolić większość kolegów. Myślę, że w bliskiej przyszłości nasz radiowęzeł się rozwinie. Chcemy prowadzić przeróżne audycje połączone z ciekawymi wywiadami oraz nadawać informacje o sukcesach uczniów naszej szkoły.

Ważną informacją jest również to, że uczniowie mogą sami proponować utwory muzyczne, które będą odtwarzane podczas szkolnych przerw.


– Także nauczyciele zyskali na reaktywacji radiowęzła - uzupełnia M. Krause. - Każdy z nich będzie miał teraz możliwość szybszego porozumiewania się z uczniami.
Czas pokaże, czy nowy sprzęt będzie miał dodatkową misję informacyjną. Na razie uczniowie nastawieni są na muzyczne przerwy. Radiowęzeł to swego rodzaju luksus, na który nie każda szkoła może sobie pozwolić.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto