Sztumianie na trasach biegowych

W trakcie najbliższego weekendu grupa sztumskich maratończyków pobiegnie w tradycyjnym Marathon de Sainte Eure w francuskim Val de Reuil. Sztumianie stale są licznie reprezentowani na trasach biegowych, dodajmy, z sukcesami.

Bartosz Mazerski oraz Arkadiusz Piróg wystartowali w V Biegu Pod Bursztynową Komnatę w Pasłęku. Bieg rozgrywano na trasie długości 9,5 km, z licznymi podbiegami i zbiegami. Wygrał Paweł Tarasiuk (Poznań) z czasem 33,29, szósty metę osiągnął Arkadiusz Piróg z rezultatem 36.23. Bartosz Mazerski, traktujący bieg treningowo przed wyjazdem do Val de Reuil, uplasował się na 81. pozycji z czasem 54.01.

Trójka sztumian z LKS Zantyr stanęła na starcie XIV Poznań Maratonu - Krzysztof Lisogórski zajął 830. miejsce z czasem 3.28,32, debiutujący w maratonie Mirosław Anaczkowski był 1962. z rezultatem 3.47,27, natomiast Andrzej Ludwik zajął miejsce 3089. z czasem 4.04,22. Zwycięzca, David Taur (Kenia) uzyskał rezultat 2.13,08. Bieg ukończyło 5678 zawodniczek i zawodników.
Jak podaje niestrudzony kronikarz startów naszych lekkoatletów, Bogdan Cebula z LKS Zantyr, w Poznaniu pobiegli jeszcze dwaj sztumianie: Paweł Sierocki z czasem 3.25,08 zajął miejsce 676., natomiast Szymon Belzyt z rezultatem 4.23,34 zajął miejsce 4098.

I Bieg Karwiny rozegrano w Gdyni. Na dystansie 8 km najlepszy okazał się Andrzej Rogiewicz, uzyskując czas 26.53, czwarty był Robert Sadowski z rezultatem 28.01. Bieg ukończyło 181 zawodników.