Sztumianie pobiegli w Pasłęku

opr. PP
Liczna grupa sztumskich biegaczy wystartowała w VII Biegu Filipidesa w Pasłęku. Najlepiej spisał się niezmordowany Bogdan Cebula.

Bieg odbywał się na trasie o długości 10 kilometrów, w trudnych warunkach dużej wilgotności powietrza. Zawody ukończyło 407 osób, w tym 330 mężczyzn i 77 kobiet. Wygrał Igor Tsetserukov z Białorusi z czasem 30 min. 23 s. Rywalizację kobiet wygrała Natassia Starovoitava (również Białoruś) z rezultatem 35,26 s.

Wyniki sztumian:
Bogdan Cebula zajął 34 miejsce w klasyfikacji "open" z rezultatem 37,21, był drugi w kategorii M-50.

Piotr Nowosielski zajął 64. miejsce z czasem 40,13, oraz 19. lokatę w kategorii M-30.

Mieczysław Dobrenko uplasował się na 133.pozycji w łącznej klasyfikacji z czasem 44,39, wygrał kategorię M-70+.

Magdalena Wolf zajęła 161. miejsce w "open" z czasem 46,03, była trzynasta wśród kobiet i ósma w kategorii K-30.

Dariusz Sosiński – 215. miejsce w "open" z czasem 48,18, ,ponadto 64.pozycja w kategorii M-30.

Sławomir Wiechowski zajął 335. miejsce z czasem 54,14, ponadto 92. lokata w kategorii M-30.

Krzysztof Lisogórski uplasował się na 337. miejscu w "open" z czasem 54,25, 93. miejsce w kategorii M-30.

Kamil Markowski zajął 338. miejsce z czasem 54,25, ponadto 48. miejsce w kategorii M-20.