Sztumianie pobiegli w zawodach w Gdyni

opr. PP
Liczna grupa biegaczy ze Sztumu wzięła udział w XV Biegu Niepodległości w Gdyni. Najlepiej spisał się Karol Kaliś, siedemnasty na mecie zawodów.

Jak podaje niestrudzony statystyk sztumskiej lekkoatletyki, Bogdan Cebula, w biegu rozgrywanym na dystansie 10 km wystartowało siedmiu reprezentantów Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr oraz pięciu mieszkańców miasta i gminy Sztum. Bieg ukończyło 2885 osób.

Karol Kaliś uzyskał rezultat 33,02 i uplasował się ponadto na 11 miejscu w kategorii wiekowej M-20. Zawodnik ten zajął też ósme miejsce w klasyfikacji Grand Prix Gdyni, do której zaliczano trzy najlepsze wyniki z czterech biegów, odbywających się w Gdyni.

Mieczysław Dobrenko wygrał kategorię M-70, natomiast Bogdan Cebula był trzeci w M-50. Zwyciężył Sergii Rybak (KKB Finisz Kalisz) z czasem 30,01. Klasyfikację kobiet wygrała Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork).

Oto rezultaty pozostałych sztumian z LKS Zantyr: 65. Bogdan Cebula 37,08; 94. Marcin Klonowski 38,27 (43 w kat. M-20); 106. Arkadiusz Dobrenko 38,43 (15. w kat. M-40); 224. Krzysztof Lisogórski 41,19 (68. w kat. M-30); 413. Mieczysław Dobrenko 43,49; 1531. Kamil Markowski 53,14 (418. w kat. M-20).

Ponadto 561. pozycję z czasem 54,18 zajął Jacek Manteufel z Ruchu Gościszewo, 629. miejsce Tomasz Rychlewski 46,03; 667. na mecie był Jan Giembicki 46,23; 1589. lokatę zdobył Maciej Kopij – 53,39; 1959. miejsce zajął Krzysztof Stobiecki – 56,45.