Sztumianie startują w maratonach

Sławomir Rozenberg (pośrodku) pobiegł w Maratonie Warszawskim
Sławomir Rozenberg (pośrodku) pobiegł w Maratonie Warszawskim Archiwum
Sztumscy maratończycy startują w wielu biegach, nie tylko w naszym kraju, także w słynnych zawodach zagranicznych, m.in. w Maratonie Berlińskim.

Sławomir Rozenberg i Lech Piotrowski wystartowali w 36. PZU Maratonie Warszawskim. S. Rozenberg uzyskał czas 3.34,41, zajmując 1217. miejsce, L. Piotrowski z czasem 3.45,01 uplasował się na miejscu 1803. Mieszkaniec Koślinki Paweł Sierocki z czasem 3.26,27 zajął 768. miejsce. Warszawski maraton ukończyło 6675 zawodniczek i zawodników.

Trzech reprezentantów Zantyra Sztum pobiegło w 41. BMW Berlin Marathon. Mirosław Anaczkowski uzyskał czas 3.48,17 i zajął miejsce 9084. Seweryn Duda z czasem 4.01,32 (rekord życiowy) został sklasyfikowany na miejscu 12432. Jakub Kamiński z czasem 4.05,57 zajął miejsce 13182. Tym biegaczom poszczęściło się w losowaniu - berliński maraton cieszy się ogromną popularnością, zgłoszeń jest zawsze więcej niż miejsc na starcie biegu, dlatego prawo startu trzeba zdobyć w losowaniu. Maraton tegoroczny przeszedł również do historii za sprawą pobicia rekordu świata, po raz pierwszy maratończyk ukończył bieg w czasie poniżej 2.03,00.

Sztumscy maratończycy wybierają się wkrótce do zaprzyjaźnionego ze Sztumem miasta Val de Reuil we Francji na tradycyjny Marathon de Seine Eure. W tym roku pojedzie tam rekordowo liczna grupa 17 biegaczy. Autokarem wybiera się do Francji również grupa kibiców i bliskich, którzy będą dopingować sztumian na trasie. Warto przypomnieć, że jedna z wcześniejszych edycji francuskiego maratonu zakończyła się zwycięstwem Bartosza Mazerskiego.