Sztumianie w Biegu Św. Dominika

Andrzej Babieczko (tu podczas Sztumskiego Biegu Solidarności) był dziewiąty w Biegu VIP-ów w Gdańsku Piotr Piesik
Jak wypadli sztumianie w Biegu Św. Dominika w Gdańsku, najważniejszej imprezie sportowej ostatniego weekendu? Najwyższe miejsce zajął Andrzej Babieczko, radny Sztumu, w Biegu VIP-ów.

Bieg na dystansie 5 km wygrał Daniel Pek (Skorzewo) z czasem 15.42. Spośród sztumian, reprezentantów LKS Zantyr, najwyższe miejsce zajął Jan Giembicki - 51 pozycja z czasem 18.36 (8. miejsce w kat. M-25). Na miejscu 131. w łącznej klasyfikacji uplasowała się Magdalena Bucewka z czasem 20.33 (14. pozycja wśród kobiet, 3. w kat. K-30). Wśród pierwszych trzystu biegaczy na pozycji 215. linię mety przekroczył Mieczysław Dobrenko z czasem 22.12 (2. w kat. M-70), natomiast 234. miejsce zajął Maciej Kopij (drużyna Meritum Bank) z czasem 22.26 (29. w kat. M-40). Bieg ukończyło 717 osób.

W rywalizacji VIP-ów na 9. pozycji finiszował Andrzej Babieczko, czternasty był burmistrz Sztumu Leszek Tabor.

Bieg główny na dystansie 10 km wygrał Kenijczyk Samuel Rutto z czasem 29.01. Na miejscu 27. finiszował Andrzej Rogiewicz (Zantyr) z czasem 32.28. Bartosz Mazerski nie ukończył zawodów. A. Rogiewicz zajął 21. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski Lotos Cup na 10 km, wygrał Marcin Chabowski