Sztumianie w Mistrzostwach Polski

PP
Bartosz Mazerski na trasie biegu
Bartosz Mazerski na trasie biegu Piotr Piesik
Dobrze zaprezentowali się dwaj sztumscy biegacze w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, rozegranych w Zamościu. Andrzej Rogiewicz zajął czwarte miejsce, Bartosz Mazerski był dziesiąty.

Andrzej Rogiewicz wystartował w konkurencji juniorów na dystansie 6 km. Wygrał Szymon Kulka (ULKS Lipina) z wynikiem 20 min. 28 s., sztumianin uzyskał rezultat 20.59. Walkę o medal przegrał z dobrze sobie znanym rywalem, Mateuszem Niemczykiem (KKB Starogard). Niedawno pokonał Niemczyka na Mistrzostwach Regionu w Skórczu, obaj rywalizowali też w Grand Prix Sztumu.http://s.naszemiasto.pl/g/panel/edytor/b.gif
Rogiewicz zdobył zarazem 9 punktów dla klubu i województwa pomorskiego w klasyfikacji sportu młodzieżowego. LKS Zantyr zajmuje 33. miejsce w kraju na 101 sklasyfikowanych klubów.
Bartosz Mazerski ukończył bieg seniorów na dystansie 4 km na dziesiątym miejscu. Sztumianin miał nienajlepszą końcówkę biegu – jeszcze po 3 km zajmował trzecią pozycję, potem niestety został wyprzedzony przez kilku rywali. Wygrał z Wrześni.