Sztumianie w VII Biegu Papiernika

Arkadiusz Kosiński
Znakomicie zorganizowany i silnie obsadzony okazał się VII Kwidzyński Bieg Papiernika. W gronie 3385 osób które osiągnęły linię mety, znalazło się aż 85 mieszkańców miasta i gminy Sztum.

Bieg wygrał Abderrahim Elasri z Maroka, bijąc rekord trasy wynikiem 29.35. Najlepszy z Polaków Szymon Kulka finiszował trzeci z czasem 30.10. Wśród kobiet zwyciężyła Christina Oigo z Kenii - 35.15.

Spośród sztumskich sportowców najlepszy był Arkadiusz Piróg, zajmując 23. miejsce z czasem 35.28. Na 8. miejscu w gronie kobiet finiszowała Elżbieta Tuwalska - 40.20.

Ponadto Mieczysław Dobrenko wygrał kategorię wiekową M-70, kategorię K-30 wygrała Elżbieta Tuwalska, trzecia była jej siostra Małgorzata. W klasyfikacji drużynowej na 3. miejscu Zantyr Sztum