Sztumianie zagrali w kaszubską baśkę

Archiwum klubu Zantyr
Noworoczny turniej kaszubskiej baśki rozegrano w Skorzewie koło Kościerzyny, z udziałem m.in. licznej grupy zawodników ze Sztumu i powiatu sztumskiego.

Turniej stanowił zarazem inaugurację sezonu ligowego Polskiego Stowarzyszenia Baśki. Wystartowały 84 osoby w 21 drużynach.

Zespołowo triumfowała drużyna Orły Stężyca. II zespół Zantyra Sztum uplasował się na 7. miejscu, Zantyr III został sklasyfikowany na 10. pozycji, Zantyr II na 19. miejscu.

Indywidualnie wygrał Jan Słomiński (Borowiacy Chojnice). Najlepszy spośród sztumian okazał się Leszek Staliński, zajmując drugie miejsce, nieznacznie ulegając zwycięzcy. Romuald Byczkowski zajął 7. miejsce, na 22. pozycji uplasował się Henryk Nowak, na 42. miejscu Bartłomiej Nowak, w pierwszej "50" zmieścił się jeszcze Stefan Smoliński - na 50. pozycji.

Gratulacje należą się też Ewie Kołoszewskiej, która w konkurencji pań zajęła drugie miejsce.

W połowie lutego rozegrany zostanie w Sztumie walentynkowy turniej baśki.