Sztumscy kolarze startowali w Świeciu

Start młodych zawodników do wyścigu w Świeciu
Start młodych zawodników do wyścigu w Świeciu Archiwum klubu Lider
Kolarze sztumskiego klubu Lider startowali w kolejnych wyścigach - młodzież w Świeciu, starsi pojechali w Brodnicy i Bobrowie.

Jak informuje wiceprezes klubu Grzegorz Niewdana, dla młodzieży wyścig w Świeciu, silnie obsadzony, z udziałem zawodników z całej Polski, był sprawdzianem przygotowania do sezonu, który zdali bardzo dobrze.

W kategorii młodziczek Marta Kamrowska zajęła 10. miejsce. Wśród młodzików Mateusz Skoczyński był czternasty, Michał Wróbel piętnasty, Szymon Niewdana zajął 29. miejsce, Przemysław Zagańczyk zaś 39. Wyścig zaliczany jest do punktacji Nadziei Olimpijskich.

W Brodnicy i Bobrowie pierwsze starty zaliczyli juniorzy Lidera - Paweł Ścibor finisozwał czwarty, Mateusz Kazimierczak tuż za nim. Jacek Cegłowski ukończył wyścig w Brodnicy na ósmej pozycji, w Bobrowie zaś był dziesiąty w kategorii M-40. Wiktor Czerwiński zajął 8. miejsce w kategorii M-50.

Kolarze Lidera wybierają się 3 maja na tradycyjne kryterium uliczne w Lubawie.