Sztumscy kolarze wygrywają

opr. PP
Archiwum
Sztumscy "mastersi" bardzo dobrze pojechali w Górskich Mistrzostwach Polski w Rzeszowie. Na starcie stanęła cała czołówka kolarzy amatorów, łącznie z byłym zawodowcem Czesławem Langiem, który wygrał kategorię M-50b. Doskonałą formę potwierdził Leszek Brunke, wygrywając w kategorii M-40a.

Tytuł wicemistrza Polski w tych samych zawodach zdobył Roman Bladowski w kategorii M-50a. Jacek Cegłowski, choć nie jest typowym "góralem", walczył ambitnie i zajął wysokie 15. miejsce. Dodajmy, że z trudnego wyścigu wycofało się kilkunastu kolarzy.

Swoją formę sztumianie wypracowali podczas kilku wcześniejszych wyścigów. Jak informują szkoleniowcy Eugeniusz Słonina i Grzegorz Niewdana, zwłaszcza młodzi sztumianie pokazali się z bardzo dobrej strony w dwuetapowym wyścigu w Miłkach koło Giżycka. Pierwszy etap w kategorii wiekowej żak wygrał Michał Wróbel, potem powtórzył ten wyczyn na drugim etapie. Naturalnie zwyciężył również w klasyfikacji łącznej.

Marta Kamrowska zajęła pierwszego dnia 3. miejsce, dzień później była czwarta. Łącznie uplasowała się również na 4. pozycji.

W gronie młodzików Mateusz Skoczyński zajął kolejno 7. i 9. miejsce, w łącznej klasyfikacji był siódmy. Szymon Niewdana dojechał do mety na 10. i 11. pozycji, co łącznie dało mu 10. lokatę. Jak podają szkoleniowcy, wyścigi były rozgrywane w bardzo szybkim tempie jak na tę grupę wiekową, ze średnią prędkością ponad 38 km/godz.

W Miłkach startowali też seniorzy. W kategorii M-40 Leszek Brunke zajął kolejno 2. i 1. miejsce, co dało mu zwycięstwo w łącznej klasyfikacji. Roman Bladowski był kolejno drugi i trzeci, ostatecznie uplasował się na 2. miejscu.

Czesław Lang był pełen uznania dla młodych sztumskich kolarzy i zaprosił ich do udziału w specjalnym filmie reklamowym z udziałem wielu wybitnych zawodników, który został już nakręcony i niebawem będzie prezentowany na telewizyjnej antenie.

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja