Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sztumski finał Szlachetnej Paczki już za nami, dary trafiły do szesnastu rodzin [ZDJĘCIA]

Piotr Piesik
Piotr Piesik
Piotr Piesik, Archiwum Szlachetnej Paczki
Za nami jest już kolejny finał akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, nazywany także Weekendem Cudów. Przygotowano tytułowe paczki (które czasem nie mogły mieć takiego wyglądu, określenie jest więc symboliczne) dla szesnastu rodzin z powiatu sztumskiego. Pracowali przy tym wolontariusze, liczna grupa sympatyków i ludzi dobrego serca, nie można też pominąć darczyńców.

Odwiedziliśmy siedzibę Szlachetnej Paczki podczas tegorocznego finału - znajdowała się na terenie firmy Fobos, która od kilku lat współpracuje z organizatorami akcji oraz wspiera ich w szeroki sposób. Trwał tam ożywiony ruch - zabierano dary przygotowane dla konkretnych rodzin. Na zapakowanych paczkach znajdowały się tylko specjalne kody, ustalające dla kogo są przeznaczone.

W tym roku pomoc Szlachetnej Paczki trafiła do szesnastu rodzin z gmin Sztum, Dzierzgoń, Stary Targ i Stary Dzierzgoń. Nad przygotowaniem darów pracowało dziesięcioro wolontariuszy i znacznie liczniejsze grono sympatyków, wśród nich młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza.

- Mamy fantastyczny zespół, jestem szczęśliwa i dumna, że mogliśmy razem pracować - mówi Anna Groszkowska, lider Szlachetnej Paczki w powiecie sztumskim.

Tytułowe paczki posiadają rozmaitą zawartość - sprzęt gospodarstwa domowego, żywność, przedmioty o które proszą rodziny (w ubiegłym roku jedna z pań bardzo prosiła o obraz papieża Jana Pawła II), zdarza się prośba o wykupienie leków w aptece. Nietypową „paczką” jest węgiel, dowieziony i wrzucony przez wolontariuszy. Dwie tony opału zakupiła i sprezentowała firma aż z miejscowości Nieświń w woj. świętokrzyskim.

Wśród darczyńców są miejscowe przedsiębiorstwa, szkoły nr 1 i nr 2 w Sztumie, szkoła w Ryjewie, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza, cukiernie Sankiewicz i Kozakiewicz, restauracje Jonatan i Smakosz, Sztumskie Centrum Kultury, także osoby fizyczne. Na rzecz Szlachetnej Paczki fundusze przekazał jeden z osadzonych w sztumskim Zakładzie Karnym. Jak powiadają wolontariusze, największą nagrodą jest radość na twarzach obdarowanych, często ludzi starszych już i schorowanych.

Obok zdjęcia wykonane przez redakcję oraz otrzymane od wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto