Szybki bieg sztumian w Chełmnie

Piotr Piesik
Trzech reprezentantów Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum wystartowało w I Chełmińskim Biegu Jesiennym w Chełmnie, na dystansie 5 km.

Sztumianie spisali się bardzo dobrze. Jan Giembicki finiszował na trzecim miejscu z czasem 21.05, czwarty był Krzysztof Spalk w czasie 21.30 (wygrał też kategorię wiekową M-20). Andrzej Łukomski był siódmy z czasem 23.22, wygrał jednak kategorię wiekową M-50.

Bieg rozgrywano w bardzo urozmaiconym terenie Parku Słowackiego, z wieloma podbiegami. Niektóre odcinki były tak strome, że biegacze pomagali sobie chwytając za drzewa. Ponadto na trasie znalazły się ...schody, którymi poprowadzono blisko stumetrowy podbieg.