Szybki bieg sztumian w Malborku

Karol Kaliś, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, zajął drugie miejsce w II Biegu w Dniu Kobiet w Malborku. Trasę 5 km pokonał w czasie 15.22 min., przegrywając tylko z Dawidem Klayborem z Sierosławia.

W biegu wystartowało niemal 300 zawodników. Na czwartej pozycji wśród kobiet uplasowała się Magdalena Bucewka z Zantyra Sztum, wygrywając kategorię wiekową K 30. Ponadto Krystyna Nickel z Czernina wygrała kategorię K 55, kategorię M 55 wygrał Andrzej Łukomski, w kategorii M 70 najlepszy był Mieczysław Dobrenko, na drugim miejscu w kategorii M 50 sklasyfikowano Bogdana Cebulę, trzeci w kategorii M 55 był Leon Treć. Również trzeci w M 45 był Tomasz Chabowski. Gratulujemy!