Szybko biegli w Bytowie

opr. PP
Pięciu zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr wystartowało w XXXII Bytowskim Półmaratonie Gochów. Uzyskali bardzo dobre wyniki.

Jak informuje Ryszard Mazerski, prezes LKS Zantyr, trasę bytowskiego półmaratonu wytyczono w trudnym terenie, przeważały bowiem podbiegi. W dodatku niemal na całej trasie biegacze zmagali się z przeciwnym wiatrem.

Sztumianie wygrali dwie kategorie wiekowe. Bogdan Cebula triumfował w kategorii M-50, w łącznej klasyfikacji był dziesiąty w wynikiem 1.22,40 s. Mieczysław Dobrenko był najlepszy w kategorii M-70+. Rezultat 1.40,00 dał mu 117. miejsce na mecie, a dodać trzeba, że dla pana Mieczysława był to debiut w biegu półmaratońskim!

Leszek Skoczyński z czasem 1.34,26 s uplasował się na 59. miejscu, Lech Piotrowski z rezultatem 1.38,26 zajął 100. miejsce, Leon Treć osiągnął wynik 1.38,26 s i dobiegł do mety na 101. pozycji.