Trzeci bieg Grand Prix Sztumu w sobotę

Już w najbliższą sobotę czas przyjdzie na trzecią odsłonę XV Zimowej Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych 2013/2014. Najciekawszym pytaniem pozostaje, kto zwycięży na trasie 9400 m, czyli dwóch okrążeń wokół Jeziora Zajezierskiego?

Czy będzie to Bartosz Mazerski, który niezagrożony wygrał pierwszy bieg, czy Andrzej Rogiewicz, podopieczny Mazerskiego, który w identycznym stylu pokonał rywali w drugim biegu, bijąc przy okazji rekord trasy? W pierwszym biegu zabrakło na starcie Rogiewicza, w drugiej odsłonie Mazerskiego. Tym razem obaj powinni stanąć do rywalizacji. A może włączy się do niej ktoś inny, z grona sztumskich lub przyjezdnych lekkoatletów? To wszystko gwarantuje emocje, dlatego warto kibicować wzdłuż trasy Grand Prix.

Trzeci bieg odbywa się pod hasłem "Biegamy z Foltą". Jarosław Folta w latach 80-tych poprzedniego stulecia był reprezentantem sztumskiej Victorii, reprezentantem Polski, wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju, startował w I Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Atenach. Dziś Jarosław Folta prowadzi firmę produkującą rowery i należy do czołowych sponsorów Grand Prix. Wspiera także sztumskich lekkoatletów Agnieszkę Borowską i Andrzeja Rogiewicza. W Grand Prix startuje już jego syn Paweł, który wygrał dwa pierwsze biegi uczniów szkół podstawowych.

Patronat medialny nad Grand Prix sprawuje redakcja "Dziennika Bałtyckiego" - serdecznie zapraszamy wszystkich sztumian do kibicowania sportowcom na trasie biegu wokół Jeziora Zajezierskiego oraz na Bulwarze Zamkowym. Start i meta biegów znajdują się tradycyjnie na plaży miejskiej. Stamtąd również wystartuje rekreacyjny marsz nordic walking.

Start biegu głównego mężczyzn nastąpi o godz. 11.00. Więcej szczegółów w najnowszym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".