Udany pierwszy sparing Olimpii Sztum

Tak Olimpia grała blisko rok temu, w sparingu z Powiślem II Dzierzgoń
Tak Olimpia grała blisko rok temu, w sparingu z Powiślem II Dzierzgoń Piotr Piesik
Piłkarze Olimpii Sztum rozpoczęli serię meczów kontrolnych przed wiosenną rundą rozgrywek IV ligi. Pierwszy sparing Olimpii okazał się bardzo udany, sztumianie pokonali Polonię Gdańsk 4:1.

Mecz rozegrano na boisku w Pruszczu Gdańskim. Jak podaje na internetowej stronie Olimpii Jakub Dobrowolski, bramki dla sztumian zdobyli - testowany, nie potwierdzony jeszcze zawodnik (stąd brak nazwiska w składzie) w 7. minucie gry, Mateusz Pietrzyk w 15. oraz Maciej Pluta w 22. i 87. minucie. Do przerwy wynik brzmiał 3:0 dla Olimpii. Honorowa bramka dla gdańszczan padła w 89. minucie. Z jednej strony to cenne zwycięstwo nad trzecioligowcem, z drugiej strony do wyników spotkań sparingowych nie należy jednak przywiązywać wielkiej wagi, służą przecież zgraniu drużyny, wypróbowaniu nowych zawodników i schematów taktycznych. Można też dokonywać wielu zmian, nieraz wręcz "hokejowych".

Olimpia zagrała w zestawieniu (podajemy za Jakubem Dobrowolskim): Dębowski (60. Parafiniuk, 75. Więckowski) - A. Hadrysiak, Maciej Pietrzyk, G. Pliszka (46. Roszkowski), W. Pliszka, Mateusz Pietrzyk (70. Głowacki), Skoczek (70. Blejwas), Blejwas (56. Marszałkowski), P. Kotowski, M. Pluta, testowany zawodnik (46. Maciąg).

Kolejny mecz sparingowy Olimpia rozegrać ma w sobotę, 8 lutego, na sztucznym boisku w Malborku, z Błękitnymi Stare Pole. Początek w samo południe.