Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Udany start Andrzeja Rogiewicza w Budapeszcie

opr. PP
Archiwum
Andrzej Rogiewicz, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, wystartował w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Budapeszcie. Nasz reprezentant zajął dobre, 16. miejsce w biegu na dystansie 6 km. Wygrał inny z reprezentantów Polski, Szymon Kulka.

Andrzej Rogiewicz uzyskał rezultat 19.20, do brązowego medalisty stracił 23 sekundy, do zwycięzcy 37 sekund. Uzyskał drugi czas spośród Polaków. Nasz drużyna uplasowała się na 4. miejscu, za Rosją, Francją i Wielką Brytanią, na 21 sklasyfikowanych zespołów. Bieg ukończyło 114 zawodników.

To kolejny w tym roku dobry start Andrzeja Rogiewicza, podopiecznego trenera Bartosza Mazerskiego. Przypomnijmy, że zwyciężył też w plebiscycie redakcji "Dziennika Bałtyckiego" na najpopularniejszego sportowca powiatu sztumskiego w roku 2012.

Na zdjęciu, które publikujemy, Andrzej Rogiewicz stoi z lewej, w środku zaś mistrz Europy Szymon Kulka. Fotografię wykonano podczas halowych mistrzostw Polski w Spale, kiedy obaj stanęli na podium. Andrzej Rogiewicz zdobył wtedy brązowy medal.