Upragnione zwycięstwo Olimpii Sztum

Piotr Szymański
W środę odbyła się 7. kolejka rozgrywek IV ligi piłki nożnej. Upragnione zwycięstwo odnieśli piłkarze Olimpii Sztum, po kilku rundach bez sukcesów. Gracze Powiśla Dzierzgoń zdobyli jeden punkt.

Olimpia Sztum pokonała Amatora Kiełpino 4:1, co trzeba uznać za sukces - drużyna gości przed tym spotkaniem zajmowała znacznie wyższą pozycję w tabeli. Do przerwy nie padła żadna bramka. Celne trafienia dla Olimpii były dziełem Mateusza Pietrzyka w 55. minucie gry, Patryka Kotowskiego w 69. i 74. minucie oraz Wojciecha Wilmańskiego w 76. minucie. Honorowa bramka dla gości padła w 61. min.

Powiśle Dzierzgoń zanotowało remis 1:1 z Wierzycą Pelplin. Goście przed tym spotkaniem zajmowali pozycję lidera w tabeli IV ligi. Bramkę dla dzierzgonian zdobył Jędrzej Chyła w 50. minucie gry. Do przerwy prowadzili goście, którzy zdobyli prowadzenie w 40. minucie. Oba zespoły nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji podbramkowych, rezultat remisowy jest sprawiedliwy.

Już w sobotę derby powiatu sztumskiego Powiśle - Olimpia, na stadionie w Dzierzgoniu. Początek o godz. 16.