MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Waldemar Fierek przewodniczącym Rady Miejskiej w Sztumie. Nowo wybrani radni i burmistrz złożyli ślubowanie

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Urząd Miasta i Gminy w Sztumie
Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Sztumie w poniedziałek (6 maja) ślubowanie złożyli radni oraz burmistrz Bartosz Mazerski. Zostało też wybrane prezydium rady.

Rada Miejska w Sztumie. Rozpoczęta nowa kadencja

Do Rady Miejskiej w Sztumie na kadencję 2024-2029 wybrani zostali: Ryszard Antoniuk, Danuta Barańska, Agnieszka Borowska, Wojciech Dobrzyński, Waldemar Fierek, Krzysztof Garbowski, Adam Kaszubski, Jarosław Kazimierowicz, Sławomir Lipski, Adam Poćwiardowski, Iwona Ruszkowska, Sławomir Sidorowicz, Piotr Siebert, Piotr Spiżewski i Krystian Zdziennicki. Już wiadomo, że w tym składzie zajdą zmiany, bo potrzebne będą wybory uzupełniające w okręgu nr 10 obejmującym część Sztumu, Barlewice, Barlewiczki, Kępinę, Pietrzwałd i Sztumską Wieś. Adam Kaszubski został bowiem powołany na zastępcę burmistrza.

Podczas poniedziałkowej sesji radni wybrali zaświadczenie o wyborze, złożyli ślubowanie, następni wybrali prezydium rady. Przewodniczącym został Waldemar Fierek, a jego zastępcami Danuta Barańska i Adam Poćwiardowski.

Ślubowanie złożył również Bartosz Mazerski, nowy burmistrz Sztumu, wyłoniony w pierwszej turze wyborów samorządowych. Wcześniej od lata 2023 r. zajmował stanowisko wiceburmistrza. Jest sportowcem i nauczycielem wychowania fizycznego. Zapowiadając swoje burmistrzowanie, użył sportowych porównań.

Jako burmistrz pragnę być tak samo wytrwały i zdeterminowany, jaki byłem jako sportowiec. Nigdy nie szukałem drogi na skróty ani nie uciekałem się do nieuczciwych praktyk. Zawsze wstawałem po upadku i wyciągałem wnioski z porażek. Nigdy nie byłem talentem, ale sport nauczył mnie, że sukces wymaga ciężkiej pracy, systematyczności i konsekwencji. Byłem znany z bardzo dobrego i skutecznego finiszu. I takim chcę być burmistrzem. Skutecznym, zaangażowanym, zdeterminowanym i z pasją. Będę biegał jeszcze więcej, ale teraz przede wszystkim za sprawami mieszkańców – powiedział Bartosz Mazerski.

CZYTAJ TEŻ: Leszek Sarnowski ponownie został starostą sztumskim

Leszek Tabor porównany do... Kazimierza Wielkiego

Przypomnijmy, że poprzedni burmistrz, Leszek Tabor kierował Sztumem ponad 25 lat i przed wyborami postanowił już nie ubiegać się o urząd (wybrał start do Rady Powiatu Sztumskiego, której został przewodniczącym). Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej nie zabrakło podziękowań dla długoletniego włodarza.

- W 1333 roku na tron Polski wstąpił Kazimierz, przez potomnych nazwany Wielkim, o którym mówimy, że zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Ty, Leszku, przed 34 laty zastałeś Sztum piękny, ale z wielkimi problemami, z bezrobociem sięgającym 35 proc. i ogromnymi potrzebami we wszystkich obszarach. Po zakończeniu swojej misji na stanowisku burmistrza zostawiasz Sztum bez długów, z bezrobociem niższym od średniej krajowej, z wieloma inwestycjami zrealizowanymi, w trakcie realizacji i w przygotowaniu i za to ci serdecznie dziękujemy - powiedział Waldemar Fierek.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto