Wiosenne starty sztumskich biegaczy

opr. PP
Z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon biegów ulicznych i terenowych. Spodziewać się możemy licznego udziału w takich zawodach reprezentantów Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum.

Seweryn Jażdżewski wystartował w 8. Półmaratonie Warszawskim w stolicy. Do mety dotarło aż 10074 zawodniczek i zawodników. Jak podaje klub Zantyr, S. Jażdżewski uplasował się na dobrym, 181. miejscu z rezultatem 1.22,25. Dało mu to 62. lokatę w kategorii wiekowej M-20 oraz siedemnaste miejsce wśród studentów. Spośród innych biegaczy ze Sztumu, Zenon Kaszubowski z wynikiem 1.23,58 zajął 226. miejsce (32. lokata w kategorii wiekowej M-40), natomiast Maciej Kopij z wynikiem 1.49,52 uplasował się na 3107. miejscu w "open" oraz 871. w kategorii wiekowej M-40.

Jedną z tzw. imprez towarzyszących Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy był bieg amatorów na dystansie 6 km. Krzysztof Lisogórski z LKS Zantyr z wynikiem 25.24 zajął na mecie 56. miejsce, natomiast Andrzej Ludwik z czasem 31.32 osiągnął metę na 145. pozycji. Bieg ten ukończyło 205 zawodników.