Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu sierpeckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu sierpeckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu sierpeckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZEŚNIK Andrzej Sławomir: pozycja 1 : 2,74% (1 486 głosów)
- CZACHOROWSKA Anna Wioletta: pozycja 2 : 2,74% (1 486 głosów)
- TELESIEWICZ Marek Stanisław: pozycja 3 : 2,74% (1 486 głosów)
- KŁOBUKOWSKI Tadeusz: pozycja 4 : 2,74% (1 486 głosów)
- SOLKA Agnieszka: pozycja 5 : 2,74% (1 486 głosów)
- GRABOWSKI Dariusz: pozycja 6 : 2,74% (1 486 głosów)
- RADWAŃSKA Iza Wiesława: pozycja 7 : 2,74% (1 486 głosów)
- BRANT Jerzy: pozycja 8 : 2,74% (1 486 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RZESZOTARSKI Piotr Łukasz: pozycja 1 : 2,27% (1 229 głosów)
- PRZYBYSZ Wioletta: pozycja 2 : 2,27% (1 229 głosów)
- MAJERSKA Alina Zofia: pozycja 3 : 2,27% (1 229 głosów)
- ŚNIEGOTA Michał: pozycja 4 : 2,27% (1 229 głosów)
- JAGODZIŃSKA Kamila Anna: pozycja 5 : 2,27% (1 229 głosów)
- MALANOWSKI Sławomir Adam: pozycja 6 : 2,27% (1 229 głosów)
- MIKUCKI Remigiusz: pozycja 7 : 2,27% (1 229 głosów)
- SZABLEWSKI Lech: pozycja 8 : 2,27% (1 229 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA SAMORZĄDOWA MIESZKAŃCÓW:
- OCICKI Jarosław Andrzej: pozycja 1 : 2,31% (1 251 głosów)
- TURALSKI Mariusz: pozycja 2 : 2,31% (1 251 głosów)
- KACZYŃSKA Aneta: pozycja 3 : 2,31% (1 251 głosów)
- KISIELEWSKA Małgorzata Wiesława: pozycja 4 : 2,31% (1 251 głosów)
- RUTKOWSKI Łukasz: pozycja 5 : 2,31% (1 251 głosów)
- PIOTROWSKA Izabela: pozycja 6 : 2,31% (1 251 głosów)
- BORKOWSKI Jarosław: pozycja 7 : 2,31% (1 251 głosów)
- DZIĘGIELEWSKI Marcin: pozycja 8 : 2,31% (1 251 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU SIERPECKIEGO:
- BACZEWSKI Marcin: pozycja 1 : 1,84% (994 głosów)
- MALINOWSKA Teresa: pozycja 2 : 1,84% (994 głosów)
- ZIMERMAN Margota Anna: pozycja 3 : 1,84% (994 głosów)
- KULASIŃSKI Paweł Andrzej: pozycja 4 : 1,84% (994 głosów)
- LEWANDOWSKA Izabela Zofia: pozycja 5 : 1,84% (994 głosów)
- ZIEMŁO Małgorzata Maria: pozycja 6 : 1,84% (994 głosów)
- BARCHANOWICZ Robert Włodzimierz: pozycja 7 : 1,84% (994 głosów)
- STACHURSKI Jerzy Zbigniew: pozycja 8 : 1,84% (994 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW J. PERZYŃSKI PRZYSZŁOŚĆ SIERPCA I POWIATU:
- BURZYŃSKI Przemysław: pozycja 1 : 3,34% (1 807 głosów)
- NOWAKOWSKA Ewa Danuta: pozycja 2 : 3,34% (1 807 głosów)
- PAKIEŁA Piotr: pozycja 3 : 3,34% (1 807 głosów)
- KUPNIEWSKA Bożena: pozycja 4 : 3,34% (1 807 głosów)
- SULKOWSKI Tomasz: pozycja 5 : 3,34% (1 807 głosów)
- PNIEWSKA Anna: pozycja 6 : 3,34% (1 807 głosów)
- ADAMSKI Łukasz Artur: pozycja 7 : 3,34% (1 807 głosów)
- RYCHTER Wojciech Adam: pozycja 8 : 3,34% (1 807 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sierpeckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OSTROWSKA Agnieszka: pozycja 1 : 3,47% (1 125 głosów)
- JAMIOŁKOWSKI Szczepan: pozycja 2 : 3,47% (1 125 głosów)
- WIŚNIEWSKA Lidia: pozycja 3 : 3,47% (1 125 głosów)
- BAGIŃSKA Mirosława: pozycja 4 : 3,47% (1 125 głosów)
- BRUDZYŃSKI Sebastian: pozycja 5 : 3,47% (1 125 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OLEJNICZAK Sławomir Paweł: pozycja 1 : 4,52% (1 467 głosów)
- JAGODZIŃSKI Michał: pozycja 2 : 4,52% (1 467 głosów)
- RÓŻAŃSKA Agnieszka: pozycja 3 : 4,52% (1 467 głosów)
- MROCZYŃSKI Leszek Bohdan: pozycja 4 : 4,52% (1 467 głosów)
- MACIEJEWSKA Anna Katarzyna: pozycja 5 : 4,52% (1 467 głosów)
- GABRYCHOWICZ Edyta: pozycja 6 : 4,52% (1 467 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA SAMORZĄDOWA MIESZKAŃCÓW:
- STASIAK Magdalena: pozycja 1 : 5,31% (1 724 głosów)
- WIŚNIEWSKI Jarosław: pozycja 2 : 5,31% (1 724 głosów)
- FILIPKOWSKA Magdalena: pozycja 3 : 5,31% (1 724 głosów)
- ZASADOWSKI Sławomir Szczepan: pozycja 4 : 5,31% (1 724 głosów)
- ROSIAK Marcin: pozycja 5 : 5,31% (1 724 głosów)
- KORPOLIŃSKA Małgorzata: pozycja 6 : 5,31% (1 724 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU SIERPECKIEGO:
- TELESIEWICZ Jacek Zbigniew: pozycja 1 : 1,23% (400 głosów)
- JANKOWSKI Adam Andrzej: pozycja 2 : 1,23% (400 głosów)
- KAPTEJNA Jarosław Piotr: pozycja 3 : 1,23% (400 głosów)
- LEWANDOWSKA Justyna Monika: pozycja 4 : 1,23% (400 głosów)
- SKARŻYŃSKA Katarzyna: pozycja 5 : 1,23% (400 głosów)
- BARTOCHOWSKA Ewa: pozycja 6 : 1,23% (400 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW J. PERZYŃSKI PRZYSZŁOŚĆ SIERPCA I POWIATU:
- JONIAK Waldemar Andrzej: pozycja 1 : 2,72% (882 głosów)
- SOBIECKA Wioletta: pozycja 2 : 2,72% (882 głosów)
- KLEJNO Mariusz: pozycja 3 : 2,72% (882 głosów)
- LEOŃCZYK Magdalena: pozycja 4 : 2,72% (882 głosów)
- WIERZBICKA-KOŚCIJAŃSKA Paulina: pozycja 5 : 2,72% (882 głosów)
- KOPYCIŃSKI Marcin: pozycja 6 : 2,72% (882 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sierpeckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TWARDOWSKI Dariusz Mieczysław: pozycja 1 : 4,71% (933 głosów)
- CZEŚNIK Radosław Mateusz: pozycja 2 : 4,71% (933 głosów)
- BOŃKOWSKA Zuzanna: pozycja 3 : 4,71% (933 głosów)
- KAŹMIERCZAK Krystyna: pozycja 4 : 4,71% (933 głosów)
- SZCZEPKOWSKI Jakub: pozycja 5 : 4,71% (933 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CHYLIŃSKI Marek Piotr: pozycja 1 : 6,07% (1 201 głosów)
- LAZAROWSKI Dariusz: pozycja 2 : 6,07% (1 201 głosów)
- KUBACKA-ŻMUDA Sylwia Małgorzata: pozycja 3 : 6,07% (1 201 głosów)
- KACZANOWSKA Małgorzata: pozycja 4 : 6,07% (1 201 głosów)
- GROMELSKI Andrzej: pozycja 5 : 6,07% (1 201 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA SAMORZĄDOWA MIESZKAŃCÓW:
- KOŻUCHOWSKI Jacek: pozycja 1 : 3,11% (616 głosów)
- MARIAŃSKI Piotr: pozycja 2 : 3,11% (616 głosów)
- ROKICKI Jerzy: pozycja 3 : 3,11% (616 głosów)
- SOKOŁOWSKA Iga: pozycja 4 : 3,11% (616 głosów)
- GORZKOŚ Marta: pozycja 5 : 3,11% (616 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU SIERPECKIEGO:
- TOPOLEWSKI Artur Paweł: pozycja 1 : 1,26% (250 głosów)
- KAZIMIERCZAK Dorota: pozycja 2 : 1,26% (250 głosów)
- GŁUSKOWSKA Renata Małgorzata: pozycja 3 : 1,26% (250 głosów)
- KOWALSKI Paweł: pozycja 4 : 1,26% (250 głosów)
- TŁUCHOWSKA Elżbieta Barbara: pozycja 5 : 1,26% (250 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW J. PERZYŃSKI PRZYSZŁOŚĆ SIERPCA I POWIATU:
- OLEWNIK Mariusz: pozycja 1 : 4,85% (960 głosów)
- PAWŁOWSKA Justyna: pozycja 2 : 4,85% (960 głosów)
- PAPIEROWSKI Marcin: pozycja 3 : 4,85% (960 głosów)
- KOMOROWSKA Joanna: pozycja 4 : 4,85% (960 głosów)
- NOWAKOWSKI Radosław: pozycja 5 : 4,85% (960 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sierpeckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LEJMAN Maria Magdalena: pozycja 1 : 3,17% (1 117 głosów)
- SZELIGA Anna Teresa: pozycja 2 : 3,17% (1 117 głosów)
- GŁAŻEWSKI Patryk: pozycja 3 : 3,17% (1 117 głosów)
- WÓJCIK Honorata: pozycja 4 : 3,17% (1 117 głosów)
- KAŹMIERCZAK Paweł: pozycja 5 : 3,17% (1 117 głosów)
- ZAŁĘSKI Rafał Edmund: pozycja 6 : 3,17% (1 117 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LASKOWSKI Jan: pozycja 1 : 4,06% (1 430 głosów)
- ŻABKA Joanna: pozycja 2 : 4,06% (1 430 głosów)
- SZCZYPECKI Sławomir: pozycja 3 : 4,06% (1 430 głosów)
- SIWIEC Krystyna Barbara: pozycja 4 : 4,06% (1 430 głosów)
- ŚWIDURSKI Mariusz: pozycja 5 : 4,06% (1 430 głosów)
- PRZEWOŹNIK Joanna Weronika: pozycja 6 : 4,06% (1 430 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA SAMORZĄDOWA MIESZKAŃCÓW:
- OGRODNICZAK Anna: pozycja 1 : 2,71% (955 głosów)
- CHMIELEWSKI Tomasz: pozycja 2 : 2,71% (955 głosów)
- GAJEWSKI Wojciech Kazimierz: pozycja 3 : 2,71% (955 głosów)
- KURACH Krzysztof: pozycja 4 : 2,71% (955 głosów)
- OLSZEWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 2,71% (955 głosów)
- CECELSKA Magdalena: pozycja 6 : 2,71% (955 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU SIERPECKIEGO:
- WILAMOWSKI Wojciech Grzegorz: pozycja 1 : 1,51% (532 głosów)
- URBAŃSKA Grażyna Bożena: pozycja 2 : 1,51% (532 głosów)
- MAKOWSKA Agata: pozycja 3 : 1,51% (532 głosów)
- ŻÓŁTAŃSKI Krzysztof: pozycja 4 : 1,51% (532 głosów)
- BETKOWSKI Daniel Marcin: pozycja 5 : 1,51% (532 głosów)
- DĘBOWSKA Małgorzata: pozycja 6 : 1,51% (532 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW J. PERZYŃSKI PRZYSZŁOŚĆ SIERPCA I POWIATU:
- KRYSTEK Sławomir Grzegorz: pozycja 1 : 5,2% (1 830 głosów)
- WOJDA Dariusz: pozycja 2 : 5,2% (1 830 głosów)
- JAKUBKIEWICZ Maria Anna: pozycja 3 : 5,2% (1 830 głosów)
- MALANOWSKA Hanna: pozycja 4 : 5,2% (1 830 głosów)
- MASZTAKOWSKI Tomasz: pozycja 5 : 5,2% (1 830 głosów)
- FRANCZAK Anna: pozycja 6 : 5,2% (1 830 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?