Wysokie zwycięstwo Olimpii Sztum na wyjeździe

PP
Piłkarze Olimpii Sztum coraz lepiej poczynają sobie w rozgrywkach V ligi. W kolejnym spotkaniu zanotowali efektowne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Ceramika Łubiana 4:0. Klasycznym hat-trickiem popisał się Maciej Pluta.

Napastnik Olimpii zdobył trzy bramki, na dodatek uczynił to w trakcie jednej połowy, trafiając do siatki gospodarzy w 12, 22 i 33 minucie spotkania. Czwarta bramka była dziełem Wojciecha Pliszki w 67 minucie.

Olimpia zagrała na Kaszubach w zestawieniu: Tyl - Hadrysiak, Korda (od 82. min Głowacki), Roszkowski, Wasilewski, Kotowski, D. Pluta (od 80. min. Sawiński), Jasiński (od 74. min. Łaskarzewski), Pliszka, M. Pluta (od 70. min. Pietrzyk), Wilmański.

Sztumianie po nienajlepszym starcie w rozgrywkach V ligi systematycznie idą w górę tabeli, zajmując w niej teraz 5. miejsce. W kolejnym spotkaniu zmierzą się na własnym stadionie z innym spadkowiczem z IV ligi, KP Starogard Gdański.