Znakomity bieg Bartosza Mazerskiego w Maratonie Solidarności

Piotr Piesik
Bartosz Mazerski okazał się być najlepszy spośród reprezentantów Polski na tegorocznym XIX Maratonie Solidarności w Gdańsku. Wyprzedzili go jedynie czterej Kenijczycy oraz biegacz z Ukrainy. Znakomity bieg Bartosza Mazerskiego potwierdza jego tok przygotowań do maratonu na Antarktydzie.

XIX Maraton Solidarności wygrał Wycliffe Kirkorir Biwot (Kenia) z czasem 2.20,18, wyprzedził swoich rodaków Juliusa Kiprono Lagata - 2.22,44 oraz Marka Makau Munguti - 2.22,54. Czwarty był Wiktor Starodubcew (Ukraina) z czasem 2.24,32, piąty zaś kolejny Kenijczyk Joel Kosgei Komen - 2.25,38.

Znakomity bieg Bartosza Mazerskiego pozwolił mu uzyskać rezultat 2.29,09, zajął też drugie miejsce w kategorii wiekowej M-30.

Spośród innych biegaczy sztumskich, Leon Treć uplasował się na 131. miejscu "open" z czasem 3.29,57 (11. lokata w kat. M-50), Sławomir Rozenberg ukończył maraton na 176. pozycji z czasem 3.38,12 (22. w kat. M-45), Marcin Kamiński zajął miejsce 309. z rezultatem 3.54,18 (107. w kat. M-30), Antoni Fila finiszował na 400. pozycji z czasem 4.02,19 (10. w kat. M-60). Biegaczy na trasie dopingowała liczna grupa sztumskich kibiców.

Gratulujemy wyników! Obok seria zdjęć, udostępnionych przez KS Zantyr.