Agnieszka Borowska na piątym miejscu w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski!

Archiwum
Bardzo dobrze wystartowała Agnieszka Borowska w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Krakowie. Sztumianka zajęła piąte miejsce w konkursie rzutu dyskiem. Dziś rywalizować będzie w pchnięciu kulą.

Agnieszka Borowska to była znakomita wieloboistka lekkoatletyczna, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, łącznie ze złotymi medalami. Po odniesieniu kontuzji kręgosłupa zaczyna starty w zawodach paralekkoatletycznych. Z pewnością przydatne jest doświadczenie ze startów wielobojowych, lecz konkurencje paralekkoatletyczne odbywają się na daleko innych zasadach, z wózka umocowanego do podłoża, oczywiście z miejsca i bez obrotu czy rozbiegu. Mimo to rywalizacja jest zacięta i emocjonująca.

Agnieszka Borowska startuje w mistrzostwach w Krakowie w barwach klubu Gepard Sosnowiec, należącego do federacji Start, zajmującej się sportem niepełnosprawnych - oczywiście nie zmienia to faktu, że liczyć może na gorący doping całego sztumskiego środowiska sportowego!

Sztumianka wzięła udział w zawodach rzutu dyskiem, w połączonej konkurencji F 32-34/54-57 (to oznaczenia poszczególnych grup niepełnosprawności). Zajęła piąte miejsce z wynikiem 13.36 m. Oto seria naszej zawodniczki: 13.01, 13.36, 11.63, 12.62, 12.83, 11.69. Jak widać, najlepszy wynik uzyskała w drugiej kolejce rzutów, ani jednej próby nie spaliła.

Mistrzynią Polski została Joanna Oleksiuk (Start Szczecin) - 13.86 m. Wyniki są przeliczane według specjalnych współczynników grup niepełnosprawności, dlatego np. Karolina Strawińska (Start Warszawa), która uzyskała 19.60 m, zajęła drugie miejsce, z niższą liczbą punktów.

Agnieszce Borowskiej serdecznie gratulujemy dobrego startu i życzymy jak najlepszych wyników w następnych konkurencjach!