Bartosz Mazerski mistrzem Polski masters w maratonie

Piotr Piesik
Na mecie maratonu - od prawej Bartosz Mazerski, Mariusz Dębowski oraz Arkadiusz Piróg Archiwum klubu
Bartosz Mazerski wygrał bieg maratoński w XXX Mistrzostwach Polski Master (powyżej 35 lat) w Maratonie, rozgrywanych w ramach XXXV Maratonu Toruńskiego. Uzyskał wynik 2.34,37. Gratulujemy! Znakomite trzecie miejsce zajął kolejny ze sztumian Arkadiusz Piróg.

Jak informuje prezes LKS Zantyr Ryszard Mazerski, zawody w Toruniu rozgrywano przy fatalnej organizacji, taki sam czas jak sztumianin uzyskać miał zawodnik z Tychów, który pomylił trasę (notabene bardzo źle oznakowaną) i potem jakoby ...nadrobił dystans. Trasa maratonu była atestowana przez PZLA, tymczasem obsada sędziowska okazała się bardzo nieliczna. Nie daje to dobrego świadectwa organizatorom zawodów w Toruniu.

Arkadiusz Piróg był trzeci na mecie z czasem 2.41,19 (rekord życiowy). Swój najlepszy rezultat poprawił też na 3.32,27 inny sztumianin Tomasz Leszczyński, Antoni Fila zajął miejsce 488. z czasem 4.41,30, był siódmy w kategorii M-65. Bieg ukończyło 538 osób.