Bartosz Mazerski obiecująco debiutował w mistrzostwach Polski w duathlonie

Bartosz Mazerski na trasie zawodów w Rumi
Bartosz Mazerski na trasie zawodów w Rumi Archiwum LKS Zantyr
Bartosz Mazerski wystartował w zawodach w duathlonie - Lotto Duathlon Energy Rumia 2021, które maja rangę mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim. Zawodnik Zantyra Sztum zajął 35. miejsce w klasyfikacji open oraz 7. w swojej kategorii wiekowej.

Zawody w duathlonie są połączeniem biegu i jazdy rowerem - w przypadku rywalizacji w Rumi polegała na biegu na dystansie 5 km, następnie 20 km na rowerze oraz jeszcze bieg na 2,5 km. W tzw. Age Group we wszystkich kategoriach wiekowych sklasyfikowano 240 zawodniczek i zawodników.

Wygrał Sergiusz Sobczyk z czasem 54.26. Bartosz Mazerski uplasował się na 35. pozycji z czasem 1.00,04. Na ten rezultat złożyły się czasy: 16.27 w biegu na 5 km, 34.03 w jeździe rowerem oraz 8.23 w biegu na 2,5 km. Nasz zawodnik sporo zyskiwał w biegu, nieco tracił w części rowerowej - trudno się temu dziwić, skoro ma za sobą długą karierę biegową, zaś systematyczny trening kolarski dopiero od pewnego czasu. W kategorii MAG7 zajął 7. miejsce.

Znany doskonale w Sztumie inny zawodnik - Dawid Szot ukończył zawody na 61. pozycji, w swojej kategorii zajął 8. miejsce. Czas - 1.02,02. W poszczególnych częściach - 18.43; 32.58; 9.13.