Dobry występ sztumian w Półmaratonie Warszawskim

Piotr Piesik
Czworo reprezentantów Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr ukończyło 9. PZU Półmaraton Warszawski. Dwoje z nich ustanowiło nowe rekordy życiowe.

Półmaraton w stolicy ukończyło ponad 11 tysięcy zawodniczek i zawodników. Na 225. pozycji metę osiągnął Seweryn Jażdżewski z czasem 1.23,30, był też 78. w kategorii wiekowej M-20. Na 29. pozycji wśród kobiet ukończyła bieg Magdalena Bucewka z czasem nowego rekordu życiowego 1.32,27 (11. miejsce w kat. K-30). Na 96. pozycji w klasyfikacji kobiet finiszowała Patrycja Pipała z czasem 1.41,51 (nowy rekord życiowy i 35. miejsce w kategorii K-20). Na miejscu 2273. został sklasyfikowany debiutujący w półmaratonie Przemysław Pipała z czasem 1.42,27 (576. miejsce w kat. M-20). Spośród sztumian metę osiągnął też Jakub Kamiński, debiutujący na trasie półmaratonu - czas 1.52,53.