Jakub Pawlak mistrzem województwa w biegu na 60 m w hali

Jakub Pawlak na najwyższym stopniu podium mistrzostw województwa pomorskiego w Toruniu Archiwum klubu
Jakub Pawlak, młody zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, po raz kolejny bardzo dobrze pobiegł w halowych zawodach w Toruniu.

Jak podaje Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr, Jakub Pawlak bardzo dobrze rozpoczął halowy sezon, uczestnicząc w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w hali w Toruniu. Podopieczny trenera Marcina Chańko w biegu na 60 zajął w finale 2. miejsce, uzyskując tak w eliminacjach i finale czas 7.11. Był najszybszy wśród juniorów.

Jeszcze lepiej spisał się młody sztumianin w mistrzostwach województwa pomorskiego, także odbywających się w toruńskiej hali. Wygrał bieg na 60 m wynikiem 7.13 i zdobył tytuł mistrzowski.

Dodajmy, że w tych samych zawodach Patrycja Piasecka zdobyła brązowy medal w konkursie pchnięcia kulą. Czwarty w biegu na 600 m był Michał Wróbel (przepraszamy zawodnika za błędną informację w dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń").