Kajakarze sztumscy w Bydgoszczy. Bez medali, ale z dobrymi lokatami

Witold Chrzanowski
Na torze „Brdyujście” w Bydgoszczy w pierwsza sobotę i niedzielę lipca w Mistrzostwach Polski Seniorów walczyli omedale kajakarki i kajakarze. W zawodach wystartowało troje reprezentantów sztumskich klubów. Dla Oliwii Majewskiej z UKS Sokolik oraz Kacpra Traczewskiego i Tymoteusza Fabiańskiego był to pierwszy start w Mistrzostwach Polski w gronie seniorów.

Młodzi sztumscy zawodnicy zaprezentowali się godnie, bez zdobyczy medalowych ale z kilkoma wartościowymi wynikami.

Oliwia Majewska w K-1 na dystansie 200 m awansowała do finału A w którym zajęła VII miejsce. W wyścigu K-1 na dystansie 1000 m zwyciężyła w finale B co dało Jej 10 miejsce w Polsce. Najwyższą pozycję wywalczyła w wyścigu K-1 na dystansie 5000 m , piąta minęła linię mety .

Kacper Traczewski w K-1 1000 m awansował do finału A i zakończył rywalizację na IX miejscu

Osada K-2 Kacper Traczewski – Tymoteusz Fabiański na dystansach 500 m i 1000 m wywalczyła VIII miejsca.

Po tygodniowym odpoczynku zawodnicy rozpoczną przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które są najważniejszą imprezą dla zawodników urodzonych w latach 1999-2003