Kolarze Lidera pojechali w kryterium ulicznym

Archiwum klubu
Młodzi kolarze sztumskiego Lidera wystartowali w kryterium ulicznym w Elblągu. To bardzo widowiskowe zawody, lecz trudne dla zawodników, wymagające dobrej techniki jazdy i szybkiej orientacji.

Jak informują trenerzy Lidera Eugeniusz Słonina i Grzegorz Niewdana, obsada zawodów była bardzo silna, do Elbląga przyjechała czołówka polskich kolarzy, włącznie z grupami zawodowymi.

Bardzo dobrze spisał się Michał Wróbel, który w kategorii juniorów zajął 5. miejsce. Na pochwałę zasłużyli kolarze w kategorii żak - Hubert Zaboronek został sklasyfikowany na dobrym, 7. miejscu. Po raz pierwszy raz wystartował w zawodach Kacper Czyrkiewicz i uplasował się na 11. pozycji. W wyścigu młodzików Mateusz Tengowski zajął 8. miejsce, Łukasz Wysocki na 17. pozycji.