Kolarze sztumskiego Lidera dobrze rozpoczęli sezon startów na szosie

Piotr Piesik
Archiwum klubu
Jak informuje prezes klubu sportowego Lider Sztum Grzegorz Niewdana, młodzi kolarze sztumscy rozpoczęli sezon startów w wyścigach szosowych. Inauguracja zawodów z udziałem naszych cyklistów miała miejsce w okolicach Nowogrodu (pobliże Golubia Dobrzynia), gdzie kolarze wystartowali na pięknej trasie, bardzo selektywnej, z licznymi podjazdami, ostrymi zjazdami oraz krętymi, wijącymi się drogami.

Zawody rozgrywano przy pięknej pogodzie, lecz zarazem bardzo silnym wietrze. Co warte podkreślenia, przy dopingu kibiców - najmłodsi reprezentanci Lidera mają na trasie wsparcie od swoich rodzin.

- Bardzo nas cieszy że rodzice się interesują, jak ich pociechy startują. Im również zawdzięczamy piękne zdjęcia z trasy, dostępne w internecie - dodaje Grzegorz Niewdana. - My na wyścigu nigdy nie mamy na to czasu, trzeba patrzeć na drogę i jak nasi sobie radzą.

Jak sobie poradzili młodzi kolarze Lidera pod Nowogrodem? Najlepiej wypadli reprezentanci kategorii żak - Julian Plewako finiszował na doskonałym, dziewiątym miejscu. Hubert Zaboronek został sklasyfikowany na 35. pozycji, na 38. Kacper Czyrkiewicz.

W kategorii młodzik Daniel Falkowski przy bardzo silnej obsadzie uplasował się na 28. pozycji, Łukasz Wysocki zajął 42. miejsce, Mateusz Tengowski po kraksie dojechał na 45. pozycji. Jak mówią trenerzy, po upadku szybko się pozbierał, lecz przy silnym wietrze nie było szans na dojście do czołówki. Konrad Ziółkowski zajął 50. miejsce.