Kolarze sztumskiego Lidera wystartowali w kolejnych wyścigach

Archiwum klubu
Jak informuje prezes klubu sportowego Lider Sztum Grzegorz Niewdana, sztumscy kolarze wystartowali w dwóch kolejnych wyścigach.

Pierwszy z wyścigów z udziałem sztumian to zawody w Świeciu nad Osą. Jak ocenił prezes Grzegorz Niewdana, wyścig ten nauczył cyklistów nieco pokory, kiedy zawodnicy „nie upilnowali się” na finiszu, zaliczyli też drobne upadki. W rezultacie zajęli dalekie lokaty.

Na drugi dzień pojechali w Chełmie koło Grudziądza. Tu było już lepiej. W kategorii żak Julian Plewako zajął 8. miejsce, Hubert Zaboronek 9., Mikołaj Janiuk 40. Na 28. pozycji uplasował się Daniel Falkowski w gronie młodzików.

W ostatnim czasie Mateusz Tengowski wystartował w mistrzostwach okręgu pomorskiego w MTB w Gdańsku. Zawodnik Lidera zajął 5. miejsce.