Kolejne sukcesy kajakarzy UKS Sokolik Czernin. Często na podium, zawsze - wysoko!

Witold Chrzanowski
Zdjęcia: UJS Sokolik Czernin
Ostatni czas przyniósł kolejne sukcesy młodych kajakarzy z Czernina. Startowali oni w szeregu prestiżowych zawodów.

W LVII regatach kajakowych o Puchar Nogatu im. Józefa Wiatra na rzece Nogat w Malborku rywalizowali zawodnicy z 13 klubów z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Sześciu reprezentantów „Sokolika” rywalizowało w 14 wyścigach.

Złoty medal wywalczyła Lena Kwidzińska - startująca w konkurencji K-1 500 m dziewczynek rocznik 2010 i młodszych. Srebrny medal zdobyła osada K-2 juniorów na dystansie 500 m w składzie Filip Giergielewicz -Mateusz Nastały. Szymon Szulim, Nikodem Kurach i Wiktor Demski rywalizowali w kategorii juniorów młodszych w konkurencjach K-1 na dystansach 500 m i 1000 m kończąc wyścigi poza strefą medalową.

Zawodnicy UKS Sokolik dobrze będą też wspominać wyjazd o Augustowa. Na rzece Netta kajakarze z całej Polski rywalizowali o tytuły i medale w Długodystansowych Mistrzostwach Polski oraz Ogólnopolskich Długodystansowych Regatach Dzieci. W DMP UKS Sokolik reprezentowali Oliwia Majewska i Miłosz Kamiński. Oliwia w K-1 Seniorek na dystansie 10 km piąta minęła linię mety a Miłosz w K-1 10 km juniorów był 11. Dobrze zaprezentowała się Lena Kwidzińska w wyścigu K-1 dziewczynek 2010 na dystansie 2 km wywalczyła 6 miejsce. W zawodach wystartowało 405 zawodników z 50 klubów.

W sobotę 18 czerwca na jeziorze Zajezierskim w Sztumie rywalizowali kajakarze w XXXV Memoriale Jana Rabbe. Bardzo dobrze wystartowały dziewczęta. W konkurencji K-1 500 m dziewczynek 2010 zdecydowanie zwyciężyła Lena Kwidzińska, również jej starsza koleżanka Oliwia Majewska w konkurencji K-1 500 m seniorek pokonała rywalki i wywalczyła złoty medal memoriału. W kategorii junior/senior rywalizowało trzech zawodników „Sokolika” najbliżej zdobycia medalu w K-1 1000 m był Miłosz Kamiński przypływając po zaciętej walce na IV miejscu. Filip Giergielewicz i Mateusz Nastały rywalizowali w K-1 na 500 m i 1000 m lecz nie włączyli się do walki o pozycje medalowe. W kategorii juniorów młodszych UKS Sokolik reprezentowali: Nikodem Kurach, Szymon Szulim, Wiktor Demski i Beniamin Markowicz. Zawodnicy po awansie z eliminacji w finałach zostali pokonani przez rywali. Zawody były jednym z etapów przygotowań do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.