Oliwia Majewska z Sokolika Czernin dobrze spisała się na zawodach w Poznaniu! ZDJĘCIA

Witold Chrzanowski
Na torze MALTA w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W zawodach rywalizowały zawodniczki i zawodnicy w wieku 19-23 lat. Uczniowski Klub Sportowy „Sokolik” z Czernina zgłosił do zawodów kajakarkę Oliwię Majewską.

Oliwia wystartowała w konkurencjach K-1 na olimpijskim dystansie 500 m oraz na dystansie 200 m. W wyścigu K-1 500 m wystartowały wszystkie czołowe zawodniczki w Polsce w tym sześć złotych medalistek z Mistrzostw Europy i Świata 2022.

W tym doborowym towarzystwie Oliwia wywalczyła awans do finału A w którym zajęła IX i zdobyła 7 punktów do współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu. W wyścigu na dystansie 200 m zawodniczka Sokolika piąta minęła linię mety, a na trzech pierwszych miejscach wyścig ukończyły tegoroczne złote medalistki Mistrzostw Świata U 23.

Dla 19-letniej zawodniczki Sokolika były to pierwsze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w których bardzo udanie rywalizowała ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Swoją postawą w Poznaniu szczególnie wynikiem w K-1 500 m Oliwia zapewniła sobie szkolenie w ramach Kadry Polski U23.

Oliwia bardzo dziękuje burmistrzowi Sztumu i staroście powiatu sztumskiego za wsparcie, które otrzymuje w tym roku w formie stypendium . Otrzymywane środki wspierają zawodniczkę w zapewnieniu warunków szkoleniowych i bytowych niezbędnych do wysoko specjalistycznego treningu.