Młodzi kolarze sztumskiego Lidera startują w licznych wyścigach w całym regionie

Kolarze Lidera na wyścigu w Grucznie
Kolarze Lidera na wyścigu w Grucznie Archiwum klubu
Młodzi kolarze sztumskiego Lidera startują w kolejnych wyścigach. Wszystkie mają silną obsadę, w niektórych udzial biorą kolarze z Czech, Rosji oraz Ukrainy.

Młodzi kolarze sztumskiego Lidera startują w kolejnych wyścigach. Wszystkie mają silną obsadę, w niektórych udział biorą kolarze z Czech, Rosji oraz Ukrainy.

Mimo silnej konkurencji sztumianie plasują się w czołówce. Hubert Zaboronek (kategoria wiekowa żak) zajął 6. miejsce w kryterium ulicznym w Grudziądzu, w tym samym wyścigu Beniamin Socha sklasyfikowany został na 18. miejscu. W gronie juniorów młodszych Jakub Boruch zajął 29. miejsce, Daniel Falkowski na 30. pozycji, Michał Derdej na 31.

Hubert Zaboronek potwierdził dobrą dyspozycję w następnym kryterium ulicznym w miejscowości Gruczno. Wyścig odbywał się w bardzo licznej obsadzie. Zawodnik Lidera zajął 10. miejsce, Beniamin Socha na 20. pozycji.
Wśród juniorów młodszych Daniel Falkowski zajął 29. miejsce, Jakub Boruch na 31. pozycji, Michał Derdej na 33.
Julian Plewako w kategorii młodzików zajął 31. miejsce.

Julian Plewako pojechał też w wyścigu ze startu wspólnego w Kijewie Królewskim. Finiszował na 15. miejscu.

Kolarze Lidera przygotowują się do startu we wrześniu w górskich mistrzostwach okręgu w kolarstwie szosowym, na trasie w okolicach Tolkmicka.