Młodzi kolarze sztumskiego Lidera utrzymują dobrą formę i startują w wyścigach

Archiwum klubu
Sztumski klub sportowy Lider przekazał nam kolejne informacje o wynikach osiąganych przez naszych cyklistów w wyścigach kolarskich. Sportowcy utrzymują dobrą formę i finiszują w czołówce.

Jak podaje prezes klubu Lider Grzegorz Niewdana, w kryterium ulicznym w Grudziądzu, w silnej obsadzie kolarzy z całego kraju, w kategorii żaków bardzo dobrze pojechał Julian Plewako plasując się na wysokiej ósmej pozycji. Hubert Zaboronek zajął 21. miejsce, Mikołaj Janiuk na 39. pozycji.

Kolejnego dnia odbyło się kryterium w Grucznie, w międzynarodowej obsadzie, z udziałem kolarzy z Czech, Rosji, Ukrainy, Łotwy, Słowacji, nie mówiąc już o krajowej czołówce. W tym kryterium bardzo dobrze pojechał w kategorii młodzików Mateusz Tengowski plasując się tuż za podium, na czwartej pozycji. Daniel Falkowski zajął 11. miejsce, Łukasz Wysocki został zdublowany. W kategorii żaków Julian Plewako na 8. pozycji, na 24. miejscu Hubert Zaboronek. W kategorii dzieci do 5 lat na podium stanęła Marta Janiuk.

Następnie kolarze rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego w miejscowości Kijewo Królewskie. Tu startowali tylko dwaj młodzicy - Daniel Falkowski był ósmy, Mateusz Tengowski dwunasty.

Jak dodaje Grzegorz Niewdana, w przyszłym tygodniu nasz zawodnik Marcin Stec wystartuje w ultramaratonie Bałtyk Bieszczady, jadąc non stop 1008 km. Więcej informacji na Facebooku klubu Lider, będziemy je podawać także na naszej stronie.