Młodzi sztumianie na zawodach w Słupsku

Bardzo dobrze spisali się młodzi sztumianie, reprezentanci Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr, na zawodach w Słupsku. Dwaj biegacze zdobyli brązowe medale MIędzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Dominik Lisowski zajął trzecie miejsce w biegu na 1000 m z rezultatem 2.41,00, natomiast Marcin Kopecki był trzeci w biegu na 2000 m z czasem 6.15,98. Obaj zawodnicy ustanowili swoje rekordy życiowe.

Ponadto Dariusz Westfal był szósty w biegu na 600 m z wynikiem 1.34,23 (również rekord życiowy), jedenasty na tym dystansie Jakub Jurewicz uzyskał 1.42,51 (także "życiówka). Julia Paetzke była ósma w biegu na 100 m z czasem 13.60, w eliminacjach osiągnęła rezultat 13.44. W skoku w dal była dwunasta, lecz wynikiem 480 cm pobiła swój rekord życiowy. Ósmy w biegu na 2000 m był Bartosz Sinicki z czasem 6.50,88 (również rekord życiowy).

Julia Paetzke jest podopieczną trenera Adama Szpalerskiego, pozostali zawodnicy trenują pod kierunkiem Bartosza Mazerskiego.

Młodzi sztumianie na zawodach w Słupsku zdobyli 8 punktów do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży - klub Zantyr zdobył w tej klasyfikacji w roku 2013 już 140 punktów.