Olimpia przegrywa po dyskusyjnym rzucie karnym

PP
Fragment sobotniego meczu w Malborku, w niebieskich strojach piłkarze Olimpii
Fragment sobotniego meczu w Malborku, w niebieskich strojach piłkarze Olimpii Piotr Piesik
Olimpia Sztum przegrała z Barkasem Tolkmicko 2:3 w kolejnym meczu sparingowym, rozgrywanym na sztucznym boisku w Malborku. Decydująca bramka padła po rzucie karnym, który był niezwykle dyskusyjny.

W ostatniej akcji meczu, na polu karnym Olimpii, interweniujący bramkarz sztumian wybił piłkę w pole, jednak równocześnie zderzył się z napastnikiem Barkasu. Arbiter uznał, że golkiper faulował rywala i podyktował rzut karny, pewnie wykorzystany przez Masztalera. Jednak obserwujący to zdarzenie zawodnicy innych drużyn, przygotowujący się do kolejnego meczu sparingowego, zgodnie przyznawali, że karny nie powinien być podyktowany.

Ostatecznie Barka wygrał 3:2, lecz do przerwy prowadziła Olimpia, po dwóch bramkach W. Pliszki w 15. i 45. minucie.
Jak podaje na stronie internetowej klubu Jakub Dobrowolski, sztumianie zagrali w następującym zestawieniu:
w I połowie - Tyl - Hadrysiak, Korda, Roszkowski, J. Wasilewski, P. Kotowski, Damięcki, D. Jasiński, D. Pluta, W. Pliszka, Wilmański.
w II połowie - Tyl (od 70. min. Parafiniuk, od 84. Więckowski)) - Hadrysiak (od 70. min. Mateusiak), Korda (od 60. min. G. Pliszka), Roszkowski (od 60. min. Maciej Pietrzyk), Walkiewicz (od 82. min. D. Pluta), Mateusz Pietrzyk, P. Kotowski, D. Jasiński (od 50. min. Damięcki), W. Pliszka (od 70. min. Marszałkowski), Głowacki (od 75. min. Podbereżny), Wilmański (od 75. min. W. Pliszka).

Ostatni sparing przed rundą wiosenną ligi Olimpia ma rozegrać 9 marca z Wisłą Korzeniewo.