Piłkarze V ligi wreszcie zagrali o punkty!

PP
Piotr Piesik
Piłkarzom Olimpii Sztum oraz Powiśla II Dzierzgoń udało się wreszcie zagrać pierwszy tej wiosny mecz ligowy, o punkty. Na sztucznym boisku w Malborku zwyciężyła Olimpia 1:0 po bramce Macieja Pluty.

Spotkanie rozgrywano w niezłych warunkach - przy słonecznej pogodzie, kilku stopniach powyżej zera, jedynie silny wiatr mógł przeszkadzać zawodnikom. W grze obu drużyn było doskonale widać, że to pierwszy mecz o stawkę po zimowej przerwie, sparingi nie zastąpią "realnej" walki.

Przewagę na boisku miała Olimpia, nominalny gospodarz spotkania. Jednak strzały sztumian przeważnie omijały bramkę Powiśla II. Jedyna bramka padła w 16. minucie gry po silnym uderzeniu Macieja Pluty z linii pola karnego. Bramkarz Marek Beger wydawał się nieco zmylony lotem piłki, która być może otarła się jeszcze o któregoś z graczy. Również piłkarze ze Starego Miasta wyprowadzili kilka kontrataków, jednak zawodzili w polu karnym Olimpii bądź ich akcje spokojnie likwidowała defensywa Olimpii, "dyrygowana" przez doświadczonego Sławomira Kordę.

Oto składy obu drużyn (podajemy za Jakubem Dobrowolskim oraz stroną internetową Olimpii):
Olimpia: Tyl M. - Hadrysiak A., Roszkowski, Korda, Wasilewski J., Kotowski P., Damięcki, Jasiński D. (85, Pliszka G.), Pliszka W.(85, Głowacki), Pluta M., Wilmański.
Powiśle II: Beger - Bielicki (46, Bobko), Kasprzak K., Marcińczyk, Kasprzak Ł., Lisiewicz K., Kwiatkowski, Kacprowicz (46, Roszkowski), Jędrzejewski R. (74, Jędrzejewski A.), Ossowski, Lisiewicz P.

W 77 min. czerwoną kartkę, za drugi faul, otrzymał Bobko z Powiśla II.