Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci promują Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Piotr Piesik
Archiwum KPP Sztum
24 zagrożenia wskazano policjantom od początku lipca z wykorzystaniem Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie sztumskim. Blisko połowa z nich została potwierdzona.

Policjanci przypominają, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które ma służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Sztumie.

Jej obsługa została zaprojektowana w ten sposób, by każdy mógł się po niej z łatwością poruszać i z niej korzystać. Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zgłosić m.in. takie zagrożenia jak: akty wandalizmu, bezdomność, dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich, nieprawidłowe oznakowanie drogi, nieprawidłowe parkowanie, niestrzeżone przejście przez tory, niestrzeżony przejazd kolejowy, niewłaściwa infrastruktura drogowa, niszczenie zieleni, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, używanie środków odurzających, zdarzenia drogowe z udziałem leśnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, zła organizacja ruchu drogowego, żebractwo.

Każde naniesione na mapę zgłoszenie jest na bieżąco weryfikowane przez policjantów ruchu drogowego, zespołu patrolowo-interwencyjnego i dzielnicowych. W przypadkach, kiedy ukazane na mapie zagrożenie potwierdzi się, wówczas rejon ten zostanie objęty szczególnym nadzorem funkcjonariuszy.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji, od początku lipca na mapie powiatu oznaczone zostały 24 zagrożenia, z czego 11 potwierdzono. Najczęściej dotyczyły one wykroczenia drogowego – przekraczania dozwolonej prędkości jazdy.

Policja prosi, by z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje bowiem odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Ponadto zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z powszechnie znanych numerów alarmowych 112 lub 997.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto